Lpll

Clint Eastwood’s Iwo Jima [Clint Eastwood’un Iwo Jima Koleksiyonu] Serisi

Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, Savaş Filmleri
2006'da Eastwood, İkinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen Iwo Jima Savaşı hakkında iki film yönetti. İlk film, “Atalarımızın Bayrakları” Suribachi Dağı'nın tepesine Amerikan bayrağı diken askerlere odaklanıyordu. Bu filmi, adadaki Japon askerlerinin taktiklerini ve aile üyelerine yazdıkları mektupları ele alan “Iwo Jima'dan Mektuplar” filmi izledi. “Iwo Jima'dan Mektuplar”, bir savaş meselesini tamamen Amerikan düşmanının gözünden anlatan ilk Amerikan filmiydi.
Film Sayısı: 2 Takip Sayısı: 1

Seriye Ait Film Sayısı: 2

  • Iwo Jima’dan Mektuplar izle

    2006 iMDB : 7.5

    61 yıl önce Amerikan işgal kuvvetlerin karşı Iwo Jima Adası'nı savunan Japon askerlerinin ve başlarındaki generalin hiç anlatılmamış öyküsüyle karşımıza çıkıyor. Iwo Jima'daki askerler arasında; yeni doğan kızını görmekten başka bir isteği olmayan fırıncı Saigo; becerisi ve onuruyla dünyaca tanınan Olimpiyat şampiyonu binici Baron Nishi; idealizmi henüz savaş sınavından geçmemiş eski bir askeri polis olan genç Shimizu ve teslim olmaktansa intiharı yeğleyebilecek katı bir asker olan Teğmen Ito vardı. Savunmaya önderlik eden isim ise, Amerika'ya yaptığı yolculuklarla savaşın umutsuz doğasını anlamış ama aynı zamanda Pasifik'in ötesinden gelen devasa Amerikan filosunu yenmek için gereken stratejiyi kavramış olan Tuğgeneral Tadamichi Kuribayashi idi...

  • Atalarımızın Bayrakları izle

    2006 iMDB : 6.8

    Kara kumsalları ve cehennemi mağaralarıyla ıssız bir ada olan Japon garnizonu Iwo Jima için girilen şiddetli muharebe başlayalı birkaç gün olmuşken, beş deniz piyadesi ve bir donanma sıhhiyecisinin Birleşik Devletler bayrağını Suribachi Dağı'na dikmesinin fotoğrafı, Pasifik Savaşı'nın akıllardan silinmeyen görüntülerinden biri olur.Fotoğraftaki adamlar için, bayrağı dikmek yorucu bir savaşın içindeki küçük bir formalite; ama evdekiler için; yıkıcı engellere karşı tek söz etmeden işbirliği yapan bu adamların görüntüsü, kahraman sözcüğünün tanımıdır. Bu görüntü, umuda aç ve bitmeyecekmiş gibi görünen bir savaşın bitkinliğini taşıyan Amerikan halkını yakalar. Annelere, oğullarının sağ salim geri döneceğine inanmaları için bir neden; dönmeyecek oğullarının yasını tutanlara ise bir amaç verir.

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1